Türk Telekom Neden Çekmiyor? Ne Zaman Düzelecek?


Teknonce > Teknoloji > Türk Telekom Neden Çekmiyor? Ne Zaman Düzelecek?
Türk Telekom Neden Çekmiyor? Ne Zaman Düzelecek?

İstanbul'da öğlen saatlerinde meydana gelen deprem sonrasında şebeke sorunları yaşanmaya devam ediyor. Türk Telekom'da hala şebeke sorununun devam etmesi üzerine kullanıcılar "Türk Telekom neden çekmiyor?", "Türk Telekom ne zaman düzelecek?" gibi sorulara cevap bulmaya çalışıyorlar. Ayrıntılar haberimizde...

Türk Telekom Neden Çekmiyor? Ne Zaman Düzelecek?

İstanbul'da öğlen saatlerinde meydana gelen deprem esnasında telefonlarına sarılan vatandaşlar, şebeke sorunu yaşadılar. Sevdiklerinden haber alabilmek için arama yapan kullanıcılar bağlantı sorunlarından dolayı aradıkları kişilere ulaşamadılar. Yaşanan arama yoğunluğundan dolayı operatörlerin mevcut altyapıları yetersiz kaldı ve bundan ötürü telefon hatları kilitlendi. Kullanıcılar arama yaparken yaşadıkları sorunlardan dolayı internetlerini kullanarak Whatsapp gibi uygulamalar aracılığıyla iletişim kurmaya çalıştılar. İletişime en fazla ihtiyaç duyulduğu bir anda böyle bir şebeke sorunu yaşanması kullanıcıları oldukça sinirlendirdi. Böyle önemli bir durumda operatör şirketlerinin hizmet verememesi sosyal medya platformlarında gündem oldu. Birçok kullanıcı sosyal medya üzerinden operatör şirketlerini eleştirdi.

Gelen yoğun şikayetler üzerine Türk Telekom akşam saatlerinde Twitter üzerinden "Merkez üssü Silivri olan deprem sebebiyle, mobil hatlardaki yoğunluk kaynaklı kesinti söz konusu olmakla beraber, sabit ses, genişbant ve fiber altyapımızda herhangi bir kesinti ve sorun bulunmadığını belirtiriz. Sarsıntıdan etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyoruz." şeklinde açıklama yaptı.

Turkcell ise öğlen saatlerinde attığı tweetde "Silivri açıklarında meydana gelen depremden dolayı ses aramalarında yoğunluk yaşanmaktadır. Hizmet dışı kalan sahamız bulunmamaktadır. 4.5G ve fiber altyapımız kesintisiz hizmet vermektedir. Tüm Türkiye'ye geçmiş olsun." ifadelerine yer verdi.

Sundukları vaadlerde hatların her şartta ve her yerde çekeceğini iddia eden operatör şirketleri maalesef bugün yaşanan depremde yetersiz kaldılar. Yaşanan bu olaydan sonra umarız ki operatör şirketleri bir an önce altyapılarını geliştirmek için gerekli adımları atarlar.

Operatör şirketleri yaşanan şebeke sorunlarının ne zaman düzeleceğine dair henüz resmi bir açıklama yapmadılar. Durumun kısa süre sonra düzeleceği tahmin ediliyor. Tüm Türkiye'ye geçmiş olsun.

Etiketler: türk telekom neden çekmiyor, türk telekom ne zaman düzelecek, türk telekom şebeke sorunu

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap