Türk Telekom'da Operatör İsmini Değiştirmek Mümkün


Teknonce > Teknoloji > Türk Telekom'da Operatör İsmini Değiştirmek Mümkün
Türk Telekom'da Operatör İsmini Değiştirmek Mümkün

Cep telefonlarında, ekranın üst kısmında kullandığınız operatörün ismi yazmaktadır. Kimi kullanıcılar bu ismi değiştirmek istiyor. İşte Türk Telekom'da operatör ismi değiştirmenin yolu... 

Türk Telekom birkaç yıl önce 25 yaş altındaki gençler için "Selfy" isimli bir uygulamayı hayata geçirdi. Selfy, gençlere hem avantajlı paketler sunuyor hem de birçok farklı özelliğe erişebilmelerine olanak sağlıyor. Bu özelliklerden birisi de ekranın üst kısmında yazan operatör ismini değiştirmek.Selfy, gençlere hitap eden bir uygulama olduğundan dolayı sunmuş olduğu operatör ismi değiştirme özelliği büyük ilgi görmüş durumda. Fakat birçok kullanıcı operatör ismini nasıl değiştirebileceğini henüz bilmiyor.

Operatör isminizi değiştirmek için "AVATAR" veya "DEGISTIR" yazıp boşluk bırakıp istediğiniz ismi yazarak 4545'e kısa mesaj göndermeniz gerekmektedir. Yazacağınız isim maksimum 15 karakter olmalıdır. Mesajı gönderdikten kısa bir süre sonra size bir onay mesajı gönderilecektir. Bu mesajı onayladığınız takdirde artık operatör ismi yerine sizin belirlediğiniz isim yazacaktır. Değişikliklerin aktif hale gelmesi için telefonunuzu kapatıp açmanız gereklidir.

Operatör ismini eski haline getirmek için "IPTAL AVATAR" veya "IPTAL DEGISTIR" yazıp 4545'e mesaj göndermelisiniz. Bu mesajı attıktan sonra işlemin iptal edildiğine dair bir bilgilendirme mesajı gelecektir. Daha sonra telefonu kapatıp açtığınızda operatör ismi yerinde yeniden "Turk Telekom" yazar.

Şu anda sadece Türk Telekom Selfy kullanıcılarının faydalanabildiği operatör ismi değiştirme özelliğini, diğer operatör şirketlerinin kullanıcılarına sunup sunmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Etiketler: operatör ismi değiştirme, türk telekom selfy, türk telekomda operatör ismi değiştirme

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap