Turkcell Bedava İnternet Dağıtıyor!


Teknonce > Teknoloji > Turkcell Bedava İnternet Dağıtıyor!
Turkcell Bedava İnternet Dağıtıyor!

Geçtiğimiz günlerde Turkcell'in piyasaya çıkardığı yeni uygulamayı indirip kullananlar, Turkcell'den bedava internet kazanmaya devam ediyor. Turkcell'in yeni uygulaması Yaani nedir?

Turkcell'in Türk arama motoru mottosuyla çıkardığı Yaani üzerine tartışmalar devam ederken, bir yandan da Turkcell'in kullanıcılara hediyeleri de gelmeye devam ediyor. Çıktıktan sonraki iki günde AppStore ve Google Play'de en çok indirilen uygulamalar listesinde ilk sırayı kapmayı başaran Yaani ilk 48 saat içinde 300 binden fazla indirildi. Yaani, nazar boncuğu logosuyla da dikkat çekiyor.Yaani'yi İndirene Her Ay 1 GB Hediye İnternet!

Turkcell ise uygulamasını kendi mobil verisi üzerinden indiren ve kullanmaya başlayan Turkcell kullanıcılarına 1 GB hediye internet veriyor! Hem AppStore hem de Google Play'den ücretsiz olarak indirilebilen uygulama kullanım süresi boyunca kullanıcıya her ay 1 GB internet kazandırıyor. Ne zamana kadar süreceği bilinmeyen bu uygulama bir süre daha devam edecek gibi. 

Bununla birlikte Yaani'de yapılan aramalar da kullanıcıların internet kotasından harcanmıyor. Turkcell, arama motorunun tutması için kesenin ağzını açmışa benziyor.

Bunun yanında, Yaani ile ilgili tartışmalar da devam ediyor. Üstelik bu tartışmalarda Yaani'nin karşısında yer alan grupların başında da yine yerli arama motoru mottosuyla yola çıkmış olan Geliyoo yer alıyor. İddialarına göre ise Yaani, verilerini Google ve Yandex'ten topluyor. Turkcell tarafından beş gün önce basına duyurulan yeni arama motorunun verilerini Google ve Yandex'ten aldığına dair sosyal medyada gezen şu görsel ise dikkat çekici.

Sosyal medyada, Turkcell ve Ntent arasında arasındaki ilişkiyi göstermek adına yapılan bu paylaşımın sahipleri, Yaani'nin verilerini Google ve Yandex'ten aldığı iddiasında diretirken Turkcell bu iddiaları yalanlıyor. Bu görsel başta olmak üzere çeşitli verilerden hareket eden Geliyoo yetkilileri, Turkcell'in arama motoru Yaani'nin aslında yerli olmadığını savunuyor. 

Hatta açıklamalarında daha da ileri giden Geliyoo yetkilileri, Yaani'nin aslında Geliyoo'yu örnek aldığını söylüyorlar. İddiaya göre Yaani'nin pazar hedefleri ve veri stratejilerinde rol modeli Geliyoo. Yerli olduğunu iddia eden iki arama motoru arasındaki tartışmanın ne yönde seyredeceğini ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz. 

Yakın bir dönemde Geliyoo'nun Google'ın API'sini kullandığının da ortaya çıktığını hatırlatmamız gerekirse hangisinin ne kadar yerli olduğu tartışmasını siz değerli takipçilerimize bırakıyoruz.

Etiketler: yerli arama motoru, yaani nedir, 1 gb hediye internet, bedava internet

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap