Turkcell'in Mobil Şebekesi Çöktü mü?


Teknonce > Teknoloji > Turkcell'in Mobil Şebekesi Çöktü mü?
Turkcell'in Mobil Şebekesi Çöktü mü?

Turkcell'in bazı kullanıcılarının kısa bir süre önce mobil bağlantıları durdu. Turkcell mobil internet çöktü mü?

Türkiye'de en çok kullanılan GSM operatörü Turkcell'in mobil internet hizmetine bir süredir ulaşılamıyor. 4.5 G ya da 3 G farketmeksizin birçok kullanıcıdan internete bağlanamadığı haberleri geliyor. Sosyal medya ve çeşitli haber kanallarında da hızlı bir şekilde paylaşılan haber, Turkcell'in internet hizmetinin çöktüğü söylentilerine yol açtı.Turkcell'den konuyla alakalı henüz herhangi bir açıklama gelmedi. Sorunun Turkcell'in alt yapısından da kaynaklanabileceği yorumları yapılırken, sorunun esas kaynağı henüz bilinmiyor. Turkcell'den açıklama gelene kadar da bilinmeyecek gibi görünüyor.

Bilindiği gibi 1 Mayıs itibariyle AKN uygulamasına geçilmiş ve mobil bağlantılara da bunla ilgili düzenlemeler gelmişti. Yaşanan sorunun AKN ile ilgili alt yapı çalışmalarıyla bir ilişkisinin olup olmadığı da merak konusu.

Sorunun en kısa zamanda çözülmesini diliyoruz. Ayrıntılar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz. 

Güncelleme: Turkcell, resmi Twitter hesabından sorunu doğruladı. Atılan tweet'te "Şebekemizde meydana gelen sistemsel bir sorun nedeniyle Türkiye’nin bazı bölgelerinde ses ve data trafiğinde kesintiler yaşanmaktadır.

Teknik ekiplerimiz sorunu hızla çözerek ses ve data trafiğini normal seyrine döndürmek için çalışmalarını sürdürmektedir." denildi. (20.25)

Bazı kullanıcılardan sorunun çözüldüğü mesajları geliyor. Ancak sorunun tüm Turkcell kullanıcıları için çözülüp çözülmediği henüz belli değil. Turkcell çağrı merkezine de ulaşımda sorunlar yaşanıyor. Hatlar kilitlenmiş olabileceği gibi, sistemdeki sorun oraya da yansımış olabilir.(20.35)

Etiketler: turkcell çöktü mü, turkcell internete bağlanmıyor, turkcell internet sorunu

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap