Türkiye Bu Yıl Ne Kadar Akıllı Telefon Aldı


Teknonce > Teknoloji > Türkiye Bu Yıl Ne Kadar Akıllı Telefon Aldı
Türkiye Bu Yıl Ne Kadar Akıllı Telefon Aldı

MOBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi bu yıl içinde Türkiye'de gerçekleşen akıllı telefon satışları hakkında açıklamalarda bulundu.

Büyük firmaların bu yıl içinde çıkardıkları telefonlar 5.000 lira civarında fiyatlarla satışa sunulmuştu. Bu fiyatlardaki modelleri de baz alan istatistiklere göre Türkiye'de insanlarn bu yıl içindeki akıllı telefon tüketimine dair istatistiksel rakamlar ortaya çıkmaya başladı. Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi bu satışlar ve rakamlarla ilgili bir açıklamada bulundu. Açıklamaya göre bu yıl içinde toplam 1.2 milyon akıllı telefon satıldı. Ancak bu haliyle bile yüksek görünse de, satış rakamlarının geçtiğimiz yılların gerisinde kaldığını da belirtmek gerekiyor. Ekşi'ye göre referandum süreci ve döviz kurlarındaki artış, satışları geçtiğimiz yılların gerisinde bıraktı.

Referandum sürecinin bitmesi ve son zamanlarda döviz kurundaki gerilemeyle birlikte, satışların önümüzdeki aylarda daha da artması bekleniyor.

Etiketler: akıllı telefon satışları, akıllı telefonlar ne kadar satıldı, mobil iletişim araçları derneği

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap