Twitter'dan Bir Yenilik Daha


Teknonce > Teknoloji > Twitter'dan Bir Yenilik Daha
Twitter'dan Bir Yenilik Daha

Sosyal medya devleri arasında yerini alan Twitter'da, bugün çok büyük bir yenilik yapılacağı açıklandı. Peki Twitter'da nasıl bir yenilik yapılacak. İşte detaylar...

Twitter, birçok kişi tarafından oldukça yoğun bir kullanıma sahip olan sosyal medya platformlarından biridir. Hem rekabet hem de kullanıcı sayısını arttırma isteğinden dolayı bu tür sosyal medya platformları, her geçen gün farklı özellik ve yenilikler ile kullanıcı karşısına çıkıyorlar. Twitter'ın yapmış olduğu yenilik sayesinde artık tüm kullanıcılar mavi tik sahibi olabilecek. Bilindiği üzere mavi tik sadece sanatçı, siyasetçi gibi kişiler ve büyük kurumların Twitter hesabında bulunuyordu. Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey'in (Hayatıyla ilgili detaylı bilgi için tıklayın.) periscope üzerinden yaptığı açıklamaya göre artık tüm kullanıcılar mavi tik sahibi olabilecek.Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey'in yapmış olduğu açıklamaya göre mavi tik alabilmek için kendinizle ilgili bazı bilgileri sisteme kaydetmeniz gerekiyor. Sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde girdiğiniz takdirde, hesabınız doğrulanmış olacak ve profilinizde mavi tik görünmeye başlayacak.

Yapılan yenilik ile ilgili bir diğer açıklama ise Twitter'ın ürün müdürü David Gasca tarafından yapıldı. David Gasca "Aslında mavi tik özelliği kimlik doğrulanması halinde kullanıcılara sunulan bir özellik olarak planlanmıştı fakat amacından saparak bir statü sembolü haline geldi." şeklinde açıklama yaptı.

Jack Dorsey'in açıklama yapmış olmasına rağmen bu yeniliğin ne zaman geçerli olacağı ise henüz bilinmiyor.

Etiketler: twitter, twitter yenilik, twitter mavi tik

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap