Twitter'dan Önemli Uyarı!


Teknonce > Teknoloji > Twitter'dan Önemli Uyarı!
Twitter'dan Önemli Uyarı!

Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'dan, önemli bir uyarı geldi. Ayrıntılar haberimizde...

Twitter, Facebook vb. platformlar kullanıcı şifrelerini olduğu gibi değilde maskeleyerek saklarlar. Fakat Twitter'da ortaya çıkan bir güvenlik açığından dolayı yaklaşık 330 milyon kullanıcının şifrelerinin üzerindeki maske kaldırıldı. Bu hatanın farkına varan Twitter, kullanıcıları şifreleri değiştirmeleri konusunda uyardı.Twitter'a giriş yapan kullanıcılar "Hesabını güvende tutmak" şeklinde bir uyarı ile karşılaştılar. Bu uyarıda "Twitter hesabın için şifre belirlediğinde, şirketteki kimsenin görmemesi için bir maskeleme teknolojisi kullanırız. Geçtiğimiz günlerde, şifreleri maskelenmemiş olarak dahili günlükte saklayan bir hata belirledik. Hatayı düzelttik ve araştırmalarımıza göre herhangi biri tarafından bir ihlal veya kötüye kullanım söz konusu değil. En kötü ihtimali düşünerek, bu şifreyi kullandığın tüm hizmetlerde şifreni değiştirmeni rica ediyoruz." ifadelerine yer verildi.

Twitter, kullanıcılarına TwitterDeck ve Twitterrific gibi uygulamalarda sunuyor. Eğer Twitter şifreniz ile bu iki uygulamadaki şifreniz birbiriyle aynı ise o uygulamalarda da şifrelerinizi değiştirmeniz öneriliyor.

Ortaya çıkan hatayı çözdüklerini bildiren Twitter yetkilileri, kullanıcılarında ilerleyen zamanlarda problem yaşamamaları adına bazı önlemler almalarını tavsiye ettiler. İşte Twitter'ın hesap güvenliği konusunda kullanıcılara sunmuş olduğu tavsiyeler...

- Twitter'da ve aynı şifreyi kullandığınız diğer uygulamalarda (TwitterDeck, Twitterrific) mevcut şifrelerinizi değiştirin.

- Diğer hizmetlerle aynı olmayan güçlü bir şifre belirleyin.

- İki aşamalı kimlik doğrulamasını etkinleştirin. Twitter, hesap güvenliğini arttırmak için alınacak en iyi önlemin bu olduğunu belirtiyor.

- Şifre yöneticisi kullanarak güçlü ve benzersiz bir şifre oluşturun.

Twitter yetkilileri, yukarıdaki tavsiyelere uyulması durumunda kullanıcıların herhangi bir sorunla karşılaşmayacaklarını ve ortaya çıkan bu güvenlik açığının en kısa sürede tamamen ortadan kaldırılacağını bildirdi.

Etiketler: twitter, twitter uyarı, twitter güvenlik açığı, twitter hesap güvenliği, twitter şifre

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap