Twitter'dan Büyük Yenilik


Teknonce > Teknoloji > Twitter'dan Büyük Yenilik
Twitter'dan Büyük Yenilik

Twitter verdiği sözü yerine getirerek tweetlerdeki karakter sınırını arttırdı! Twitter'ta yeni karakter sınırı kaç oldu?

Bir süredir test aşamasında olduğu bilinen Twitter'da daha fazla karakter kullanımı, artık tüm kullanıcılar için geçerli olacak. Eylül ayında müjdeyi kullanıcılarına veren Twitter, sözünde durarak tweetlerdeki karakter sayısını arttırdı. Böylece sosyal medya platformunun kurulduğu günden bu zamana sürdürdüğü ve taviz vermediği 140 karakter sınırı değişmiş oldu. Artık kullanıcılar 280 karakterle tweet atabilecek.Yeni özellikten faydalanabilmeniz için ise hesabınızda herhangi bir değişiklik yapmanız gerekmiyor. Tüm ülke ve kullanıcılar için etkinleştirilen yeni özellik, hesapta herhangi bir işlem yapmadan, doğrudan kullanılabilecek.

Twitter yetkilileri, amaçlarının Twitter’ı popüler yapan hız ve özlüğü korumak olduğunu söylerken, karakter sınırının yükseltilmesini insanların kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri için yaptıklarını söylediler. Beta sürümle karakter artışını test eden Twitter yetkilileri, karakter artışını tüm dünyadaki kullanıcılara sunmaya karar verdiler.

Yapılan açıklamaya göre, testin ilk günlerinde kullanıcılar, bu duruma alışkın olmadıkları için çoğunlukla 280 olan yeni sınırı aşma eğilimi gösterdiler. Ancak kullanıcıların çoğunun kısa sürede bu yeni duruma ayak uydurduğu gözlenmeye başlandı. Bunun da ötesinde yeni sınır Twitter için de yeni bir avantaj doğurmaya başladı. Kullanıcılar, karakter sınırı 140 olduğu zamanlardakinden daha sık ve daha fazla Tweet atmaya başladılar. Yani karakter artışı, Twitter'ın kullanımını arttırmaya başladı.

Buradan hareketle hem eskisi kadar popüler olmayan Twitter'ı canlandırmayı, hem de insanların kendilerini daha rahat ifade etmelerini sağlamayı hedefleyen yetkililer karakter sınırını her yerdeki kullanıcılara ulaştırmaya karar verdi. Artık siz de Twitter'da kendinizi daha rahat ifade edebilirsiniz.

İlerleyen zamanlarda Twitter, kullanıcılarının karşısına daha fazla yenilikle çıkar mı bilinmez ancak diğer sosyal medya platformlarının her geçen gün getirdiği yenilikler göz önüne alındığında bazı değişiklikler yapması gerekli gibi görünüyor. Anlaşılan o ki Twitter yetkilileri de bunun farkında ve ilerleyen zamanlarda daha ciddi yeniliklerle karşı karşıya kalabiliriz. Bakarsınız bir gün size artık Twitter'da da hikaye yazabileceğiniz haberini iletiriz. 

Twitter'ın daha ne gibi yenilikler hazırladığını ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Etiketler: twitter karakter sınırı, twitter'ta yeni karakter sınırı kaç, twitter karakter sınırı yükseltilmesi

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap