Ücretsiz Mobil Mesajlaşma Uygulamaları


Teknonce > Teknoloji > Ücretsiz Mobil Mesajlaşma Uygulamaları
Ücretsiz Mobil Mesajlaşma Uygulamaları

Telefonlarınızda kullanabileceğiniz ücretsiz mesajlaşma uygulamalarını sizler için derledik. İşte ücretsiz mobil mesajlaşma uygulamaları...

İnternet kullanımının artmasıyla birlikte kullanıcılar, arama ve mesajlaşma işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirebilecekleri mobil uygulamalara yönelmeye başladılar. Bundan dolayı uygulama marketlerinde yüzlerce mesajlaşma uygulamaları bulunuyor. Eğer yazdığınız mesajların güvenliği sizler için önemliyse iyi bir mesajlaşma uygulaması seçmeniz gerekir. Bizde en güvenli ve ücretsiz mesajlaşma uygulamalarını bu haberimizde sizlere sunuyoruz.

Whatsapp2010 yılının Ocak ayında piyasaya sürülen Whatsapp, güvenli ve ücretsiz mesajlaşma uygulamarı arasında lider konumunda sayılabilir. Yaklaşık olarak 400 milyon kişi tarafından kullanılan Whatsapp'a telefon numaranızla kayıt olabilirsiniz. Bu popüler mesajlaşma uygulaması ile sadece rehberinizdeki Whatsapp kullanan kişilerle iletişim kurabilmektesiniz. Ayrıca mesajlarda uçtan uça şifreleme yöntemini kullandığından dolayı güvenli mesajlaşma uygulamaları arasında yerini almaktadır. Daha önce Whatsapp'ın kurucusu olan Jan Koum'un hayatını sizlerle paylaşmıştık. İlgili haberi okuyarak Whatsapp ve kurucusu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. (Habere gitmek için tıklayın.)

Facebook Messenger

İlk yayınlanma tarihi 9 Ağustos 2011 olan Facebook Messenger, 23 Eylül 2015 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Facebook'un mobil uygulamasından mesajlaşabilmek için Messenger'ı kurmanız gerekmektedir. Bundan dolayı piyasaya sürüldükten yaklaşık 6 ay sonra 600 milyon kullanıcıya erişmiştir. Son verilere göre bu rakam yaklaşık olarak 1.2 milyardır.

Viber

İlk olarak 2 Aralık 2010 tarihinde iPhone uygulaması olarak piyasaya sunulmuştur. Fakat Android kullanan kişilerin sayısı azımsanmayacak kadar çok olduğu için 19 Temmuz 2012 itibariyle Android kullanıcılarının da erişimine açılmıştır. 2015 yılında 236 milyon aktif kullanıcısı olan Viber'in, son verileri hakkında henüz bir bilgi paylaşılmış değil.

Line

Line Corporation isimli Japon firması tarafından 23 Haziran 2011 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Kurulduktan sonra 19 ay içinde 100 milyon kullanıcıya erişen Line, büyük bir başarıya imza atmıştır. Son verilere göre Line, milyarlarca kullanıcıya erişmeyi başarmıştır.

Kik Messenger

Diğer mesajlaşma uygulamalarında sadece rehberinizde veya arkadaş listenizde ekli olan kişilerle mesajlaşabilirsiniz.Fakat Kik uygulamasında böyle bir zorunluluk yok. Kik, bir hesap açarak kayıtlı olan tüm kullanıcılarla konuşabilmenize olanak sağlıyor. Kik, yeni insanlarla tanışmak isteyen kişiler için çok iyi bir mesajlaşma uygulamasıdır.

Telefonunuzun depolamasında yeterince boş alan varsa yukarıdaki tüm mesajlaşma uygulamalarını rahatlıkla telefonunuza kurabilirsiniz.

Etiketler: ücretsiz mobil mesajlaşma uygulamaları, en güvenli mesajlaşma uygulamaları

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap