Ünlü Hacker Grubu Anonymous Minneapolis Polis Departmanını Hedef Aldı!


Teknonce > Hayata Dair > Ünlü Hacker Grubu Anonymous Minneapolis Polis Departmanını Hedef Aldı!
Ünlü Hacker Grubu Anonymous Minneapolis Polis Departmanını Hedef Aldı!

Geçtiğimiz günlerde ABD'nin Minnepolis kentinde George Floyd isimli siyahi vatandaşın polis tarafından öldürülmesi üzerine ülke genelinde karışıklıklar meydana gelmişti. Yaşanan olaylar sonrasında ünlü hacker grubu Anonymous da devreye girdi.

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, ABD'de ayaklanma yaşanmasına neden olan George Floyd cinayetiyle ilgili 'tehdit içeren' bir video yayınladı. Yayınlanan bu vidoeda, Minneapolis Polis Departmanı hedef alındı ve gerekli adımlar atılmazsa sonuçlarının ağır olacağı dile getirildi.Genellikle toplumsal olaylarda devlet kurumlarına ait sitelere saldırılar düzenlemesiyle tanınan dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous tarafından paylaşılan videoda, “George Floyd’u öldüren polislerle ilgili gerekli adımlar atılsın, aksi takdirde bizim atacağımız adımları bekleyin” sözlerine yer verildi. Kısa süre içerisinde milyonlarca kişi tarafından izlenen videonun YouTube tarafından silinmesiyse sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük tepki topladı.

“İnsanları öldüren ve suç işleyen devlet memurlarının bizim gibi suçtan hüküm giymeleri gerekir. Aksi takdirde istediklerini yapabilecekleri bir belgeleri olduklarına inanırlar. Yalnızca birkaç kötü polisin tüm iyi polislerin adını lekelediğini iddia edeceksiniz ancak bu kötü polisler, insanlara ve bu kötü polislere ceza vermeyi reddeden sizlere karşı suç işlerken diğer ‘iyi’ polisler orada durursa ne olacak?

İnsanlar bu yolsuzluktan ve insanları koruma sözü vermiş bu kurumun şiddetinden artık sıkıldı. Geçtiğimiz yıllarda yaşanan olaylardan sonra birçok insan, sizlerin burada bizi korumak için değil, bizi bastırmak ve suçlu egemen sınıfın isteklerini yerine getirmek için bulunduğunuzu anlamaya başladı.

Kontrolü elinde tutan insanların düzenini sağlamak için buradasınız, kontrol edilen insanların güvenliğini sağlamak için değil. Hatta, elit kesimin küresel baskı mekanizmasını devam ettirmek için kullandığı mekanizmanın ta kendisi sizsiniz.

Dünya artık gözünü açmaya başlıyor ve bir sonuç olmadan dökülen her kan artık insanları daha da sinirlendiriyor. Bu memurlar cezai suçlamalarla cezalandırılmalı ve özellikle Memur Chauvin cinayetle yargılanmalı. Maalesef sizin yozlaşmış adalet sisteminize güvenmiyoruz, bu nedenle işlediğiniz suçları dünyanın gözleri önüne sereceğiz. Biz büyük bir grubuz. Bizi bekleyin.” ifalerini içeren videonun ardından Minneapolis ve Chicago polis departmanlarının web siteleri ile dijital telsiz sistemlerinin hacklendiği iddia edildi.

Etiketler: george floyd, george floyd olayı, anonymous

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap