Western Digital'den Ultra Hızlı SSD


Teknonce > Bilgisayar > Western Digital'den Ultra Hızlı SSD
Western Digital'den Ultra Hızlı SSD

Dünya'nın en büyük sabit disk üreticilerinden olan Western Digital, ürettiği yüksek hızlı SSD ile gündeme oturdu.

Daha önce SSD'nin ne olduğunu ve ne işe yaradığını sizler ile paylaşmıştık (İlgili haber için tıklayın.). SSD, genel olarak bilgisayarın daha hızlı çalışmasını sağlayan ve harddisklerin yerini alan bir depolama birimidir. SSD'ler normal harddisklere oranla çok yüksek veri okuma/yazma hızına sahiptirler. Tabiki SSD'ler de gün geçtikçe gelişiyor. Sabit disk üreticisi olan Western Digital, önümüzdeki günlerde dünyanın en hızlı SSD'sini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.Depolama birimi üreticisi Western Digital tarafından yapılan açıklamada 2025 yılına kadar 40 TB boyutunda SSD üreteceğini belirtildi. Üretecekleri SSD’nin microwave destekli olacağını açıklayan Western Digital, ayrıca Nisan ayının sonlarında kullanıcılarına dünyanın en hızlı SSDsini sunacaklarının da müjdesini verdi.

Bilindiği üzere artık birçok oyun ve film 4K ve Ultra HD görüntü kalitesine sahip olarak piyasaya sürülüyor. Bilgisayar üzerinden bu kaliteyi oynatabilmek için ise bilgisayarın hızı çok büyük önem arz ediyor. Bundan dolayı da Western Digital, normal SSD'lere göre daha hızlı olan bir SSD ürettiğini duyurdu. 

Western Digital tarafından üretilen ve Black 3D NVMe olarak adlandırılan yeni SSD 250 GB, 500 GB ve 1 TB depolama kapasitesi seçenekleriyle piyasaya sürülecek. Depolama kapasitesi bakımından diğer SSD'ler ile aynı olan Black 3D NVMe, hız konusunda tüm rakiplerini alt etmeyi başarıyor. Black 3D NVMe'nin 250 GB ve 500 GB depolama kapasitesine sahip olan modelinde 3.400 MB/ sn okuma hızı, 1 TB depolama kapasitesine sahip olan versiyonu ise 2.800 MB / sn okuma hızı sunuyor. 

Black 3D NVMe Fiyatı

3 farklı depolama kapasitesi ile Nisan ayının sonunda piyasaya sürülecek olan Black 3D NVMe'nin, 250 GB depolama kapasitesine sahip olan modeli 120 dolar (yaklaşık olarak 480 TL), 500 GB'lık modeli 230 dolar (yaklaşık olarak 920 TL) ve 1 TB kapasiteye sahip modeli ise 450 dolar (yaklaşık olarak 1800 TL) fiyata sahip. Diğer üreticilerin piyasaya sürdükleri SSD'ler ile karşılaştırılınca Black 3D NVMe'nin fiyatı oldukça uygun görünüyor.

Western Digital yeni SSD'si Black 3D NVMe'nin Türkiye'de satışa sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor.

Etiketler: western digital, dünyanın en hızlı ssdsi, black 3d nvme, black 3d nvme fiyatı

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap