WhatsApp 10. Yıl Mesajları Yine Hortladı


Teknonce > Teknoloji > WhatsApp 10. Yıl Mesajları Yine Hortladı
WhatsApp 10. Yıl Mesajları Yine Hortladı

Whatsapp'ın 10. yılına özel indirimler şeklindeki mesajlar yine gelen kutularına düşmeye başladı. Bu mesajların gerçekliği var mı?

Her yıl çeşitli dönemlerde Whatsapp'ta milyonlarca kullanıcı tarafından gönderilen ve asılsız olan WhatsApp hediye mesajları yine gündemde. Bu seferki mesajda da gelen mesajı arkadaşlarınıza iletmeniz halinde ek internet paketleri vadediliyor.  Oysa Whatsapp bu sene 10.yılına bile ulaşabiliş değil. 8 yıla yakın bir süredir kullanıcılarına hizmet veren WhatsApp, uzun bir süredir senenin belirli dönemlerinde benzer mesaj hareketlerine sahne oluyor. Aslında gelen mesajların çoğunlukla kullanıcılar için bir dezavantajı bulunmuyor. Yani bu mesajları iletmeniz ya da iletmemeniz durumunda herhangi bir kayıp yaşamıyorsunuz. Tek yapılan, gelen mesajın arkadaş listesine iletilmesi. 

Peki bu mesajların gönderilme sebebi nedir? Söylentilere göre, uygulama yapımcılar, günlük sohbet trafiğinin ölçülmesi için bu tarz yollara başvuruyorlar. Yani uygulama geliştiricilerinin gönderdiği bu tarz mesajlar, günlük veri ve ileti trafiğini ölçmenin basit yollarından biri olarak gösteriliyor. Dolayısıyla bu tip mesajlara aldanmanız, sadece bazı uygulama geliştiricilerin bazı veriler elde etmesine yol açıyor. 

Kullanıcılara uyarımız, bu tarz mesajların hepsine itibar edilmemesidir. Şimdiye kadarkiler zararsız olsa da, bundan sonra gelecek her mesajın zararsız olacağının garantisini kimse veremez. WhatsApp'ın kendi kampanya ve duyuruları için de uygulamanın kendi resmi sayfasını ziyaret etmeniz, bunlardan haberdar olmanız için yeterli olacaktır.

Etiketler: whatsapp mesajları, whatsapp 10. yıl mesajları, whatsapp hediye mesajları, whatsapp internet paketi, whatsapp sohbet trafiği

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap