Whatsapp'a Büyük Bir Özellik Geliyor!


Teknonce > Teknoloji > Whatsapp'a Büyük Bir Özellik Geliyor!
Whatsapp'a Büyük Bir Özellik Geliyor!

Dünya genelinde en fazla kullanıma sahip olan mobil mesajlaşma uygulaması Whatsapp, bünyesine yeni bir özellik daha ekledi. Peki Whatsapp'a gelen yeni özellik nedir? Ayrıntılar haberimizde...

Whatsapp, yeni kullanıcılar çekebilmek ve mevcut kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek amacıyla her geçen gün yeni özellikleri bünyesine katmaya devam ediyor. Yeni güncellemeyle birlikte sisteme entegre ettiği özellik sayesinde sesli mesajları göndermeden önce dinleme imkanı sunuyor. Böylece mesajınızda herhangi bir hata söz konusu olduğunda gönderimi iptal edebilmeye olanak sağlıyor.Uzun süredir sesli mesaj kısmına herhangi bir özellik eklemeyen WhatsApp, getirmiş olduğu yeni özellik sayesinde kullanıcıların yanlış mesaj göndermelerinin önüne geçmeyi planlıyor. Aslında Whatsapp'ın sesli mesaj ile ilgili bir güncelleme yapması bekleniyordu. Fakat bu güncellemede gönder tuşuyla aynı yerde bulunan ve kullanıcıların yanlışlıkla ses kaydı almasına sebep olan ses kayıt tuşunun yerinin değiştirileceği düşünülüyordu. 

WhatsApp'ın yeni sesli mesaj güncellemesi sayesinde kaydettiğiniz sesi karşı tarafa göndermeden önce dinleyebileceksiniz. Böylece hatalı mesajları silip yeniden ses kaydı yapabilirsiniz.

Whatsapp'ın sunmuş olduğu bir diğer özellik ise ses kayıtlarını taslak olarak kaydetmesi. Önceden sesli mesaj gönderirken telefonunuz çaldığında ses kaydı siliniyor ve yeniden ses kaydı yapmanız gerekiyordu. Yeni özellik ile telefonunuz çalsa bile geri döndüğünüzde ses kaydına kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

WhatsApp, Google Beta Program aracılığı ile Android Beta kullanıcılarına 2.18.123 sürümünü sundu. Henüz bazı özellikler test aşamasında olduğu için kullanıcılara sunulmamış olabilir. Testler bittikten sonra yeni özelliklere erişebilirsiniz.

Etiketler: whatsapp, whatsapp güncelleme, whatsapp yeni özellik

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap