Whatsapp'a Önemli Bir Özellik Geliyor!


Teknonce > Teknoloji > Whatsapp'a Önemli Bir Özellik Geliyor!
Whatsapp'a Önemli Bir Özellik Geliyor!

Günümüzde en çok kullanılan mesajlaşma platformalarından biri olan Whatsapp kısa bir süre sonra önemli bir özelliği kullanıcılarına sunacak. Peki Whatsapp'ın çok yakında vCard ismiyle sunacağı yeni özellik nedir? vCard ne işe yarar? Ayrıntılar haberimizde...

Whatsapp'ta kayıtlı olmayan numaralardan gelen mesajlar birçok kullanıcı için büyük bir sorun haline geldi. Bunun farkında olan Whatsapp, yakında sisteme ekleyeceği bir özellikle kayıtlı olmayan numaraların kime ait olduğunu kullanıcılara gösterecek.Henüz geliştirme sürecinde olan bu özellik yapılan testleri başarıyla geçti. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde kayıtlı olmayan numaraların kime ait olduğunu ve kullanıcılara başkaları tarafından rehbere nasıl kaydedildiklerini gösteren GetContact (İlgili haber için tıklayın.) uygulaması gündeme oturmuştu. Sosyal medyada oldukça ilgi ve beğeni toplayan GetContact, kullanıcı verilerini topladığından dolayı ülkemizde engellenmişti. Bu uygulamanın oldukça fazla ilgi görmesi Whatsapp'ın yeni özelliğini geliştirmesindeki en önemli etkenlerden birisi...

Whatsapp'ın vCard ismiyle sisteme entegre edeceği bu özellik sayesinde kayıtlı olmayan numaraların kime ait olduğunu kolayca öğrenebileceksiniz. Bazı kullanıcılar numaranın kime ait olduğunu öğrenebilmek için rehbere kaydedip bilgilere erişim sağlayabiliyordu. Yakında sisteme entegre edilecek olan vCard özelliği sayesinde bu durum ortadan kalkmış olacak. Çok yakında Whatsapp'a eklenecek olan özellik aşağıdaki şekilde görünecek.

Güncelleme şu an Android beta kanalında test ediliyor. Bu geliştirmenin tam olarak ne zaman kullanıcılara sunulacağı henüz bilinmiyor. Fakat girdiği birçok testi başarıyla geçen bu özellik yakın bir zamanda Whatsapp'a entegre edilecek gibi görünüyor.

GetContact ve benzeri uygulamaların engellenmiş olmasından dolayı kullanıcılar, Whatsapp'ın vCard isimli özelliğiyle beraber kişisel verilerin ihlal edileceğini düşünmekte. Whatsapp'ın yeni özelliği sisteme entegre ettikten sonra herhangi bir sorun ile karşılaşıp karşılaşmayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Etiketler: whatsapp vcard, vcard nedir, vcard ne işe yarar

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap