WhatsApp'a Gece Modu Özelliği


Teknonce > Teknoloji > WhatsApp'a Gece Modu Özelliği
WhatsApp'a Gece Modu Özelliği

Diğer birçok platformun kullandığı gece modu özelliği artık WhatsApp'ta da olacak. Ancak WhatsApp'ın gece modu özelliği, öncekilerden biraz daha farklı.

Uzun bir süredir birçok uygulamanın kullandığı gece modu özelliği Dünya'nın en büyük mesajlaşma platformu WhatsApp’a da geliyor. Ancak dev şirketin getireceği özellik, öteki gece modu özelliklerinin ötesinde yeni özellikleri de bünyesinde barındırıyor.1.2 milyardan fazla kullanıcısı bulunan WhatsApp’ın yayınlayacağı gece modu özelliği, bizlerin bildiği şimdiye kadarki gece modu özelliği kullanan uygulamalarınkinden biraz farklı olacak. Standart gece modu özelliğine sahip uygulama ve cihazlar gece kullanıcıların gözünü alan beyaz renk tonunu tersine çevirerek görsel anlamda iyileştirmeler vaat ediyor.

WhatsApp’ın kullanıcılarına sunmaya hazırlandığı gece modunda ise gece çekilen fotoğraflar daha net çıkacak. Yani gece ışıksız ortamda kötü çıkan fotoğrafların daha net çıkmasını sağlayacak bir özelliği kullanıcıları ile buluşturacak. Bununla birlikte, bu yeni özellik ışığın az olduğu ortamlarda görüntülü konuşma yapan kullanıcılarının görüntü kalitesi sorununu da çözüme kavuşturmuş olacak.

Şimdilik iOS kullanıcılarına geleceği tahmin edilen bu özellik, kısa bir süre içerisinde Android kullanıcılarına da sunulacak. 

Etiketler: whatsapp gece modu, whatsapp,

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap