WhatsApp'a İki Yeni Özellik Eklendi


Teknonce > Teknoloji > WhatsApp'a İki Yeni Özellik Eklendi
WhatsApp'a İki Yeni Özellik Eklendi

Whatsapp, kullanıcıları bir hayli sevindirecek iki yeni özellik getirdi. Peki WhatsApp'a getirilen özellikler neler?

Dünyanın en popüler mesajlaşma platformu WhatsApp'a iki yeni özellik geldi. Bunlardan biri WhatsApp'ın daha önceki beta sürümünde karşılaştığımız ve yalnızca metinden oluşan bir WhatsApp durumu oluşturabilme özelliği. Diğeri ise görüntülü aramalarda ekranının küçültülebilmesi.Kullanıcılar bu son WhatsApp güncellemesinin ardından artık WhatsApp'ta paylaştıkları durumlarını sadece yazı şeklinde yayınlayabilecekler. Bununla birlikte Picture-in-Picture (PiP) adı verilen özellik sayesinde de WhatsApp'ta yapılan görüntülü arama ekranı artık küçültülebiliyor. Siz de artık görüntülü aramalarınızı aşağıdaki gibi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yeni özelliğe göre artık Resim içinde Resim modu sayesinde sohbet arkadaşınızla görüntülü görüşme yaptığınız zaman ‘geri’ butonuna basmanız halinde görüntülü görüşme bir pencereye küçülür. Siz de bu sayede telefonunuzu istediğiniz şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Akıllı telefon kullanıcılarına kötü haber ise bu özelliklerin eski android sürümlerini kapmaması. Bu güncellemeyle gelen özellikler maalesef sadece Android Oreo ve üzeri sürümler yüklü olan telefonlarda kullanılabilecek. Sebebi ise bu özelliği destekleyen API’nin sadece Android Oreo’da bulunması. 

Etiketler: whatsapp güncelleme, PİP, resim içinde resim, whatsapp son güncelleme, android oreo, android, telefon

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap