Whatsapp'a Önemli Bir Güncelleme Daha


Teknonce > Teknoloji > Whatsapp'a Önemli Bir Güncelleme Daha
Whatsapp'a Önemli Bir Güncelleme Daha

Şirket yetkilileri tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a uzun süredir beklenen çok önemli bir özellik daha eklenecek. İşte ayrıntılar...

Dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma platformu olan WhatsApp'a gelecek son güncellemeyle artık listede yer alan tüm kişilere her formatta dosya gönderebilecek. Facebook, satın aldığı WhatsApp'ı daha da kullanışlı hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Her geçen gün geliştiriliyor olsa da şidmiye kadar WhatsApp üzerinden her formatta dosya gönderilemiyordu. Ancak test aşamasında olan yeni güncelleme sayesinde kullanıcılar, listesinde yer alan tüm kişilere her formatta dosya gönderebilecek. 

Gönderilecek dosyalara bir kısıtlama getirilebileceği de gündemde. Bununla birlikte, karşı tarafa iOS'tan 128 MBAndroid cihazlardan  100 MB dosya boyutundan daha fazlasını gönderemiyorsunuz. Bu üst sınır WhatsApp'ın web sürümü için ise 64 MB. Gelecek olan güncellemeyle birlikte WhatsApp üzerinden başka bir uygulamanın kurulum dosyasının gönderilip gönderilemeyeceği ise şimdilik bilinmiyor.

Şimdilik test aşamasında olan güncellemenin yakın bir tarihte tüm WhatsApp kullanıcılarına sunulması bekleniyor. Bu güncellemenin güvenlik açısından bir sorun doğurup doğurmayacağı ise şu an için muamma. 

Etiketler: whatsapp son güncelleme, whatsapp dosya gönderme, whatsapp yeni güncelleme, facebook, whatsapp dosya boyutu, whatsapp dosya format

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap