Whatsapp'a Önemli Bir Güncelleme Yolda


Teknonce > Teknoloji > Whatsapp'a Önemli Bir Güncelleme Yolda
Whatsapp'a Önemli Bir Güncelleme Yolda

Telefon numarası değiştirildiğinde whatsapp'tan kişi listenize yeni numarayı bildirmesi kullanıcılar için bir çileydi. Yeni güncellemeyle whatsapp bu soruna çözüm getiriyor.

Telefon numarası değiştirildiğinde kişi listesine otomatik olarak haber vermeyi hedefleyen whatsapp bunun için geliştirdiği yazılımı test etmeye başladı. Bazı windows phone ya da windows 10 mobile kullanıcıları şimdiden bu yeni güncellemeyle tanıştı bile. Gelen bu yeni özellik ile artık telefon numaranız değiştikten sonra kişi listenize tek tek haber vermeniz gerekmeyecek. Numara değişikliği sırasında istediğiniz kişilere otomatik olarak uyarı gönderilecek. Gönderilecek otomatik bildirim sayesinde yeni numaranızı arkadaş listenize bildirmek için fazladan çaba göstermenize gerek kalmayacak.Yeni numaranız elbette artık istenmeyen numaralara bildirilmeyecek. Yeni özelliği etkinleştirmeniz durumunda karşınıza üç seçenek çıkacak. Bu seçeneklerde yeni numaranızın gönderileceği yerler kademe kademe sınırlandırılabilecek. Bunlardan ilki, yeni numaranızın tüm rehbere iletilmesi yönünde. Kalan seçeneklerde ise yeni numaranızı vermek istemediğiniz kişilere karşı uygulanacak tedbirler yer alıyor. 

İkinci seçenekte yalnızca konuşma penceresi olan kullanıcılara gönderilmesi öneriliyor. Yani aktif olarak görüşmediğiniz kişiler bu seçenekte yer almayacak. Özellikle, sadece sık görüştüğünüz kişilere yeni bilgilerinizi göndermek istiyorsanız bu seçenek tam size göre. Eğer yeni numaranızın dahil olduğunuz gruplara da iletilmesini istiyorsanız, yeni eklentiyle bu da mümkün olacak.

Son seçenekte ise yeni numaranızın kimseye gönderilmemesi yer alıyor. Telefon listenizdekilerin hiçbirinin yeni numaranızı öğrenmenizi istemiyorsanız bu seçenek tam size göre. Gerçi bu seçeneği kullanacaksanız, aslında whatsapp'ın bu yeni eklentisiyle de çok işiniz olmayacak gibi. Bunun için klasik yöntemler de geçerli olacaktır ancak bunu yapmak isteyenimiz de zaten pek azdır.

Yeni özellik şu an test aşamasında. Sınırlı sayıda kullanıcıyla buluşan bu yeni özelliğin, bir aksilik çıkmaması durumunda tüm whatsapp kullanıcılarına kısa sürede ulaştırılması bekleniyor. Eğer eklentinin temelinde bir sorun bulunamazsa bu yeni özellik kullanıcıları memnun edeceği gibi, whatsapp'a yeni kullanıcıların dahil olmasını bile sağlayabilir. Şimdilik sadece windows 10 mobile ve windows phone'da kullanılabilen bu özellik yakın zamanda iOs ve android kullanıcılarına da ulaşacak gibi görünüyor. 

Etiketler: whatsapp güncelleme, whatsapp yeni numara bildirme, whatsapp arkadaş listesine numara bildirme

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap