Whatsapp'ınız Bundan Sonra Çalışmayabilir


Teknonce > Teknoloji > Whatsapp'ınız Bundan Sonra Çalışmayabilir
Whatsapp'ınız Bundan Sonra Çalışmayabilir

Yapılan açıklamaya göre Whatsapp artık bazı telefonlarda çalışmayacak. Whatsapp hangi telefonlarda çalışmayacak? İşte cevabı...

Whatsapp hangi telefonlarda çalışmayacak?

Günümüzün en popüler anlış mesajlaşma uygulamalarından biri olan Whatsapp hakkında yeni bir karar alındı. Gelen son açıklamaya göre  iOS 9 ve altı sürümlere sahip iPhone kullanıcıları ve 4.0.3 sürümü altı Android kullanıcıları yeni yıl itibariyle Whatsapp kullanamayacak.Yeni telefonların ve yeni sürümlerin çıkmasıyla birlikte teknoloji devleri eski telefonlara desteğini çekmeye devam ediyor. Bu durum kullanıcılar tarafından da kanıksanmış durumda. Ancak bu açıklamalar, telefon modelini yükseltmeyen bazı kullanıcılar için olumsuz haber niteliği taşıyor. Peki Whatsapp'ı kullanmak için gereken sürümler piyasadaki hangi telefonlarda var?

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'a iOS 9 güncellemesi yüklenmezse artık Whatsapp çalışmayacak. iPhone 5C, iPhone 5S, iPhone 5, iPhone 4S, iPhone 4 iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'da yine İOS 9 güncellemesi almadığı takdirde Whatsapp'ın çalışmayacağı telefonlar arasında. 

HTC Desire, LG Optimus Black, Motorola Droid Razr, Samsung Galaxy S2 telefonlarında yeni yıl itibariyle Whatsapp çalışmayacak.

Durum hakkında yapılan açıklamaya göre kararın güvenlik sebebiyle alındığı belirtildi. Whatsapp her yeni yıl itibariyle uygulamanın artık çalışmayacağı telefon modellerini açıklıyordu. Bu yılki model ve sürümler ise yukarıdaki gibi açıklandı. 

Siz de Whatsapp'ı aktif olarak kullanmaya devam etmek istiyorsanız ve cihazınız yukarıdakilerden biriyse değiştirmek durumundasınız.

Etiketler: whatsapp çalışmayacak, whatsapp hangi telefonlarda çalışmayacak

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap