Whatsapp'ta Açık Bulundu!


Teknonce > Teknoloji > Whatsapp'ta Açık Bulundu!
Whatsapp'ta Açık Bulundu!

En çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan Whatsapp'ta bir açık daha bulundu. Peki Whatsapp'ta nasıl bir açık var? Ayrıntılar haberimizde...

Whatsapp, 2010 yılında Jan Koum (Hayatıyla ilgili detaylı bilgi için tıklayın.) tarafından piyasaya sürülmüş olan mobil mesajlaşma uygulamasıdır. Hatırlayacağınız üzere Whatsapp, 2014 yılında Facebook tarafından 19 milyar dolar karşılığında satın alınmıştı. Whatsapp, kullanıcı sayısını arttırmak için birçok yenilik yapıyor. Fakat bazen yapılan yenilikler açıklara neden olabiliyor. Whatsapp, 2014 yılında attığınız mesajın okunup okunmadığını anlamanızı sağlayan "mavi tik" özelliğini sisteme entegre etmişti. Bu özellik sayesinde, eğer attığınız mesaj okunduysa mesaj kutusunun yanındaki tik işaretleri mavi renge dönüyor ve bu da mesajın okunduğu anlamına geliyor. Bazı kullanıcıların,bu özelliği kullanmak istemeyeceği düşünülerek, kapatma imkanı da sunuluyor. Fakat bu noktada ortaya bir açık çıkıyor.

Whatsapp'ta, "mavi tik" görünme özelliğini devre dışı bıraktığınızda size atılan mesajı okusanız bile karşınızdaki kişi o mesajı okunmamış olarak görür. Fakat size bir ses kaydı atılırsa ve bu ses kaydını dinlerseniz, karşıdaki kişi mesajı okuduğunuzu görebiliyor. Böylece mesajlaştığınız kişiler sizin çevrimiçi olduğunuzu anlayabiliyor. Bundan dolayı "mavi tik" özelliğini kapatmış olan kullanıcıların dikkatli olmaları gerekiyor. Aksi takdirde arkadaşlarınızla aranızın bozulması kaçınılmaz olabilir.

Whatsapp Mavi Tik Kapatma

Size mesaj atan kişilerin, mesajları okuduğunuzu anlamalarını istemiyorsanız "mavi tik" özelliğini kapatabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şu şekildedir.

Öncelikle ayarlar sayfasını açmanız gerekiyor. Daha sonra hesap menüsü ve hemen ardından önünüze çıkan sayfada "Gizlilik" seçeneğini seçmelisiniz. Açılan sayfanın en altında "Okundu Bilgisi" yazan kısma tıkladığınızda, "mavi tik" özelliği kapanmış olur. 

Whatsapp'ın bu açık için bir güncelleme yayınlayıp yayınlamayacağı ise henüz bilinmiyor.

Etiketler: whatsapp açık, whatsapp mavi tik kapatma, whatsapp

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap