WhatsApp'ta Atılan Mesajı Geri Alma Dönemi Başlıyor


Teknonce > Teknoloji > WhatsApp'ta Atılan Mesajı Geri Alma Dönemi Başlıyor
WhatsApp'ta Atılan Mesajı Geri Alma Dönemi Başlıyor

WhatsApp, yazdığı mesajlardan pişman olanlar için bir özellik getiriyor. Artık gönderilen mesajlar geri çekilebilecek.

Dünyanın en popüler mesajlaşma platformu WhatsApp çok sayıda kullanıcıyı yakından ilgilendiren bir karara imza attı. WhatsApp'ın getireceği yeni özellik sayesinde yanlışlıkla gönderilen mesajlar sorunu artık bir çözüme kavuşacak. Güncellemenin açığa çıkması ise, şirketin kendi sitesinde yaptığı bir değişiklikle ortaya çıktı. Resmi internet sitesindeki 'Sıkça Sorulan Sorular' sayfasını güncelleyen WhatsApp, cep telefonlarında bir mesajın nasıl geri alınacağını açıklayan bir metin yayınladı. Sayfada verilen bilgilere göre "Geri Al" özelliği ile bir grup veya bireysel mesajlaşma ekranında gönderilen mesajı geri almak mümkün olarak anlatılıyor. 

Ancak WhatsApp, açıklamada bu işlem için bir zaman kısıtlaması belindiğini yazdı. Kullanıcıların gönderdikleri mesajı geri almak için 5 dakikası bulunuyor. Bu süre geçtikten sonra ise gönderilen mesaj geri alınamıyor. Bu işlem  tamamlandığında ise “mesaj geri alındı” uyarısı geliyor. Geri alma işlemi başarısız olduğunda da bu durum kullanıcıya bildiriliyor. 

Ancak WhatsApp daha sonra bu paylaşımını internet sitesinden kaldırdı. Söz konusu özelliğin önümüzdeki haftalarda WhatsApp'a entegre edileceğine ise kesin gözüyle bakılıyor. Sitedeki paylaşımın ise bir hata sonucu erken bir tarihte yayınlandığı tahmin ediliyor.

Etiketler: whatsApp gönderilen mesajı geri alma, whatsapp son güncelleme, whatsapp yeni güncelleme, whatsapp geri al, whatsapp sıkça sorulan sorular

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap