WhatsApp'ta Silinen Mesajlara Ulaşmak Mümkün


Teknonce > Teknoloji > WhatsApp'ta Silinen Mesajlara Ulaşmak Mümkün
WhatsApp'ta Silinen Mesajlara Ulaşmak Mümkün

Bilindiği gibi WhatsApp yakın zamanda herkesten sil özelliği getirerek yanlışlıkla gönderilen mesajların silinmesine imkan sağlamıştı. Ancak yayınlanan bir habere göre telefondan silinen mesajlara tekrar ulaşmak mümkün.

İspanya'dan bir Android blogunda yayınlanan habere göre Android kullanıcıları, "herkesten" silinen mesajlara bildirim günlüğü üzerinden ulaşabiliyorlar. Teknoloji haberlerinin yayınlandığı blogda Android Jefe’nin hazırladığı rapor, herkesten sil özelliğinin mesajları tam anlamıyla yok etmediğini ortaya ortaya koydu. WhatsApp mesajları uygulama üzerinden silinse bile sistem bildirimleri günlüğüne kaydediliyor. Yani kullanıcıların silinen mesajlara tekrar ulaşması mümkün.Jefe’nin haberine göre Android kullanıcıları Play Store’dan herhangi bir  bildirim günlüğü uygulaması indirerek sildikleri mesajlara yeniden ulaşabilirler. Eğer Nova Launcher gibi bir başlatıcı kullanıyorsanız, başka bir uygulamaya ihtiyaç duymaksızın bildirim günlüğüne erişebilirsiniz.

Bildirim günlüğü ile ilgili ise bilmeniz gereken birkaç nokta bulunuyor. Öncelikle, telefonu kapatıp açmanız halinde bildirim günlüğündeki mesaj geçmişiniz silinecek ve görünmeyecektir. Bunun yanında bildirim günlüğü üzerinden eriştiğiniz mesajların sadece ilk 100 karakterini görebilirsiniz. Ayrıca bildirim günlüğü, medya geçmişinizi geri getirmez. Yani silinen bir fotoğraf ya da benzeri bir şeyin tekrar geri getirilmesi bildirim günlüğü üzerinden mümkün değil. Ancak bu medyaların altına yazılan yazılar geri getirilebilir. Son olarak da bu özelliğin Android 7.0 sürümü ve üzeri telefonlarda çalıştığını da söyleyelim.

Etiketler: telefondan silinen mesajlara tekrar ulaşma, whatsapp herkesten sil, teknoloji haber

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap