Windows 10 Creators Güncellemesi Yayınlandı!


Teknonce > Teknoloji > Windows 10 Creators Güncellemesi Yayınlandı!
Windows 10 Creators Güncellemesi Yayınlandı!

Uzun zamandır beklenen Wİndows 10 Creators güncellemesi nihayet yayınlandı. Güncellemeyle birlikte gelen bazı değişiklikleri sizler için derledik. Ayrıntılar haberimizde.

Uzun süredir beklenen ve 11 Nisanda yayınlanması beklenen Windows Creator güncellemesi erken bir tarihte kullanıcılara sunuldu. Artık Windows 10 kullanıcıları güncelleme yardımcısını kullanarak yeni güncellemeyi indirebilirler. Peki Windows 10 Creator güncellemesi nasıl yeniliklerle geldi?Microsoft Edge Sekmeleri Değişiyor

Explorer'dan sonra Microsoft'un yeni tarayıcısı olan Edge, yeni güncellemeyle daha da geliştirildi. Yeni sekme düğmesinin yanındaki oka basıldığında sekmelerin görsel önizlemeleri görülebiliyor. Bununla birlikte diğer birçok tarayıcıda eklenti olarak yer alan bir özellik artık Edge'in kendisinde eklenti olarak değil kendi özelliği mevcut. Sekmeleri bir tarafa ayırma özelliğiyle sekmeler arasında gezinti ve gereksiz sekmelerin kapatılması kolaylaşıyor. Ayrıca Edge artık bir e-kitap özelliğinde de olacak. Bununla birlikte internet sitelerine ekitap yüklemeniz çok daha kolay bir hale geldi. Ayrıca metnin içeriğine de müdahale etmek mümkün hale geldi. 

Paint 3 Boyutlu Hale Getirildi

Windows 7'den beri ilk ciddi güncellemesini alan Paint'te artık 3 boyutlu çizimler yapmak mümkün oldu. Bu yeni gelen özellikle birlikte uzun süredir gözden düştüğünü söyleyebileceğimiz Paint bir anda yükseliş gösterebilir, hatta firmaların bile kullanmaktan çekinmeyeceği bir program haline gelebilir.

Videolarda Resim İçinde Resim Modu

Yeni güncellemeyle bir yandan çalışırken diğer yandan video izlemek daha kolaylaştı. Farklı penceleri üst üste bindirme yönteminin dışında, video izlerken başka bir alanda yapacağınız çalışmaları bir arada götürmeniz kolaylaşıyor. Videoları mini görünüme aldığınızda bu özelliği kullanabilirsiniz.

Windows 10'la Bilgisayarlarınıza Gece Lambası Ekleniyor

Ayarlar-Sistem-Ekran seçeneklerini izleyerek gece lambasını etkinleştirebilirsiniz.

Bilgisayarınızı Kilitlemeniz Kolaylaştı

Bilgisayarınızın başından kalkarken Win+L tuşlarına basarak hızlı kilitlemeye alışkın olabilirsiniz. Ancak her zaman bu yapılamayabilir ya da unutulabilir. Buna ek olarak, cihazlarınızı bilgisayarınıza tanıtmanız halinde tablet ve ya telefonunuz bluetooth mesafesinden çıktığı zaman bilgisayarınız otomatik kilitlenecek.

Haritalar, Videolar ve Fotoğraflar Üzerinde Oynama Seçeneği

Uzun zamandır Google Maps kullanıcıları başka haritaları kullanma eğiliminde. Bir türlü istedikleri verimi alamayan kullanıcılar için Google çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Artık harita üzerinde kalemle çizim yapmak mümkün. 

Haritada görüldüğü gibi, artık harita üzerinde kalemle çevrimiçi çalışmak da mümkün görünüyor. Benzer bir durum video ve fotoğraflar için de geçerli. Bu sayede ilgili görsellere notlar ya da açıklamalar bırakabileceksiniz.

Windows 10 ilk çıktığı zamanlarda da özellikle bazı yönleriyle kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılanmıştı. Bu yeni güncelleme ile kullanıcılarının bilgisayar üzerindeki deneyim ve hakimiyetlerini de güçlendirecek gibi.

Etiketler: windows 10 güncelleme 2017, windows 10 3 boyutlu paint, windows edge güncelleme, windows 10 creators güncelleme özellikler

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap