Xiaomi'den Oyun Bilgisayarı


Teknonce > Bilgisayar > Xiaomi'den Oyun Bilgisayarı
Xiaomi'den Oyun Bilgisayarı

Piyasaya sürdüğü güçlü telefonlarla, teknoloji dünyasında önemli bir yere sahip olan Xiaomi, oyun bilgisayarı üretti. İşte Xiaomi Mi Gaming Laptop özellikleri ve fiyatı...

Ürün yelpazesini genişletmek isteyen Çinli elektronik devi Xiaomi, oyun bilgisayarı üretimine başladı. Daha önce Apple'ın bilgisayarlarına çok benzeyen Mi Notebook Pro ve Mi Notebook Air modellerini piyasaya süren şirket, Mi Gaming Laptop ile oyun bilgisayarı alanına giriş yapmış oldu.Bugün şirket tarafından düzenlenen "Mi Mix 2S" etkinliğinde, Mi Mix 2S akıllı telefonu ile birlikte tanıtılan Mi Gaming Laptop'ın özellikleri ve fiyatı aşağıdaki gibidir.

Xiaomi Mi Gaming Laptop Özellikleri

15.6 inçlik bir ekrana sahip olan Xiaomi Mi Gaming Laptop'ta, Nvidia GTX 1060 ekran kartı kullanılıyor. İşlemci tarafından 7. nesil Intel Core 7 bulunuyor. Cihazın 16 GB RAM'i ve 256 GB SSD depolama kapasitesi mevcut. Ayrıca cihazda 1 TB'lık  harddisk bulunuyor.

Mi Gaming Laptop, bir oyun bilgisayarı olduğundan dolayı donanım yönünden çok güçlü ve bundan dolayı da yüksek bir fiyata sahip. Xiaomi, daha fazla kullanıcıya hitap edebilmek amacıyla Mi Gaming Laptop'ın bir de daha düşük özellikli ve fiyatlı versiyonunu üretti.

Mi Gaming Laptop'ın ekonomik versiyonunda, Nvidia GTX 1050 Ti ekran kartı kullanılıyor. Cihazın 8 GB RAM'i ve 128 GB SSD depolama kapasitesi mevcut. Ayrıca cihazda 1 TB'lık  harddisk bulunuyor.

Cihazın her iki versiyonunda birden fazla USB 3.0 ve USB-C girişi bulunuyor. Ayrıca cihazda HDMI portu ve 3.5mm kulaklık girişi de mevcut.

Xiaomi Mi Gaming Laptop Fiyatı

Şu an için sadece Çin'de satılacak olan Xiaomi Mi Gaming Laptop'ın, fiyatı 8999 yuan (yaklaşık olarak 5750 TL) olarak açıklandı. Cihazın ekonomik versiyonunun fiyatıyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Xiaomi Mi Gaming Laptop'ın Türkiye'de satılması durumunda bu fiyata vergilerin de eklenmesiyle oldukça yüksek bir rakam ortaya çıkabilir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi şu an için sadece Çin'de satılacak olan Xiaomi Mi Gaming Laptop'ın, diğer ülkelerde satışa sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor.

Xiaomi Mi Gaming Laptop'ın oyunseverlerin isteklerine cevap verip veremeyeceği de merak konusu.

Etiketler: xiaomi mi gaming laptop, xiaomi mi gaming laptop özellikleri, xiaomi mi gaming laptop fiyatı, xiaomi oyun bilgisayarı

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap