Xiaomi'nin Oyun Telefonu Black Shark Tanıtıldı!


Teknonce > Teknoloji > Xiaomi'nin Oyun Telefonu Black Shark Tanıtıldı!
Xiaomi'nin Oyun Telefonu Black Shark Tanıtıldı!

Teknoloji dünyasında daha fazla yer edinmek isteyen Xiaomi, oyun telefonu üretti. Black Shark ismiyle piyasaya sunulan telefon resmi olarak tanıtıldı. İşte Xiaomi Black Shark'ın özellikleri ve fiyatı...

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi Mi Gaming Laptop (İlgili haber için tıklayın.)isimli oyun bilgisayarını tanıtan Xiaomi, Black Shark ile telefon piyasasında yeni bir dönem başlatacak gibi görünüyor. Black Shark oyun odaklı bir telefon olduğundan dolayı oldukça güçlü donanımsal özelliklere sahip. İşte Xiaomi Black Shark'ın özellikleri...

Xiaomi Black Shark ÖzellikleriXiaomi Black Shark'ın 2160 * 1080p çözünürlük ve 18:9 en-boy oranına sahip olan 5.9 inçlik bir ekran bulunuyor. 8 çekirdek ve 2.8 GHz hıza sahip Qualcomm Snapdragon 845 işlemcisini kullanan telefon, 6 ve 8 GB RAM'e sahip iki farklı versiyonla kullanıcı karşısına çıkıyor. 6 GBlık versiyonda 64 GB dahili depolama kapasitesi, 8 GBlık versiyonda ise 128 GB dahili depolama kapasitesi mevcut. Telefonun microSD kart desteğine sahip olmadığını da belirtelim.

Bildiğiniz gibi oyunlar hem telefonların hem de bilgisayarların oldukça fazla ısınmasına sebep olur. Xiaomi, Black Shark'ta bu durumu göz önünde bulundurarak sıvı soğutma sistemi kullanmış. Xiamoi'nin yaptığı açıklamaya göre sıvı soğutma sistemi, telefonun ısısını yaklaşık 8 santigrat düşürmeyi başarıyor.

Oyun dışında kişisel kullanımında göz ardı edilmediği Black Shark'ta biri 20 MP diğeri ise 12 MP olan çift arka kamera kullanılıyor. Ayrıca Black Shark'ın ön tarafında 20 MP'lik bir selfie kamerası da bulunuyor.

4000 mAh'lik bataryaya sahip olan Xiaomi Black Shark, Android 8.1 işletim sistemiyle geliyor. Ayrıca telefonun parmak izi sensörü de bulunuyor.

Xiaomi, oyunlarda akıcılık sağlamak amacıyla akıllı hareket dengeleme teknolojisi, görüntü geliştirme ve karanlık sahne detay işleme gibi özellikleride Black Shark'a eklemeyi ihmal etmemiş. Ayrıca oyunlarda kullanılması için telefonun yanına Gamepad takılabiliyor. Xiaomi'nin Black Shark ile birlikte 29 dolara sunduğu Gamepad tek şarjla 30 saatlik kullanım ömrüne sahip.

Xiaomi Black Shark Fiyatı

Xiamoi Black Shark'ın 6 GB Ram ve 64 GB dahili depolama kapasitesine sahip olan versiyonu 477 dolar, 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama kapasitesine sahip olan versiyonu ise 557 dolardan satışa sunulacak. 

Piyasadaki diğer telefonlarla karşılaştırıldığında Xiamoi Black Shark'ın her iki versiyonunun da gayet uygun fiyata sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Etiketler: xiaomi oyun telefonu, xiaomi black shark, xiaomi black shark özellikleri, xiaomi black shark fiyatı

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap