Yeni Iphone'lara Kavisli Ekran Geliyor


Teknonce > Teknoloji > Yeni Iphone'lara Kavisli Ekran Geliyor
Yeni Iphone'lara Kavisli Ekran Geliyor

Apple'ın 5.8 inç çerçevesiz OLED bir ekrana sahip olması beklenen yeni telefonlarıyla ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor.

Apple'ın yeni telefonlarını önümüzdeki beş ay içinde tanıtması beklenirken yeni ekran tasarımlarıyla ilgili bilgiler de gelmeye devam ediyor. Çıkardığı her yeni telefonla gündemde önemli bir yer edinen Apple, sadece çıkardığı telefonlarla değil, çıkaracağı telefonların tasarımlarıyla ilgili söylentilerle bile gündemde yer etmeyi başarıyor. Merakla beklenen Iphone 8'in özelliklerine dair ekran tasarımıyla ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Teknoloji çevrelerinde yeni gelecek Iphone'un (Iphone 8 ya da Iphone X) 5.8 inçlik çerçevesiz bir oled ekrana sahip olacağına kesin gözüyle bakılırken yeni ekran tasarımının kavisli olacağı da gelen söylentiler arasında. Ekranın kavisli olacağı yönündeki bilgiler kesin olarak teyit edilebilmiş değil. Ancak son zamanlardaki söylentilerde en çok gündeme gelen konulardan biri de yeni Iphone'un kavisli ekrana sahip olacağı. Nikkei'nin yayınlanan son raporuna göre Iphone 8'in Galaxy S7'nin ekranından daha az kavisli bir ekrana sahip olacağı söyleniyor. Söylentiler arasında erçevesiz ekranın etrafındaki 2.5D cam ile uyumlu olacak şekilde sağ ve sol kenarların bir miktar kıvrıma sahip olacağı yer alıyor. 

Kaynaklar Kıvrımlı Ekranı Doğruluyor

Daha önceden Apple ile ilgili verdiği haberlerin doğruluğu göz önünde bulundurulduğunda MacRumors sitesinin de Nikkei'nin raporunu doğrulaması göz önünde bulunduruluğunda yeni Iphone'un kavisli bir ekrana sahip olacağı söylentisinin ciddiyeti anlaşılıyor. 

Bu yeni özellikle birlikte telefonun daha kullanışlı olacağını söylemek gerekir. Yeni Iphone'da bulunması muhtemel bir diğer özellik olan işlev alanı bölümünün, kavisli ekranla birlikte kullanımı kullanıcıların telefonu rahat kullanımının önünü açacak. Bu sayede ekran yan çevirilmişken kullanıcıların kontrol merkezine ve telefonun yan işlevlerine ulaşması kolaylaşacak. Ancak bu işlevler bütün kaynaklar tarafından onaylanabilmiş değil. Bazıları kavisli ekranın yeni Iphone'ların işlevine dönük herhangi bir etkisinin bulunmayacağını söylese de birinci grupta yer alan kaynaklar bu fikri reddediyor. Ancak her iki grubun da üzerinde uzlaştığı nokta, yeni Iphone tasarımlarının ekranlarının kavisli olacağı yönünde.

Iphone 8'in ne türden özelliklerle kullanıcılarının karşısına çıkacağı tartışılırken yeni bilgiler geldikçe biz de sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Etiketler: ıphone 8, ıphone x, ıphone kavisli ekran, apple kavisli ekran

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap