Yılbaşında Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?


Teknonce > Hayata Dair > Yılbaşında Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?
Yılbaşında Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

2021 yılının yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar "yılbaşında sokağa çıkma yasağı var mı?","yılbaşı yasağı kaç gün sürecek?","yılbaşı yasağı ne zaman başlıyor?", "bakkal, market ve fırınlar açık olacak mı?" gibi sorulara yanıt aramaya başladı. İşte cevaplar...

Pandemi sürecinin henüz sona ermemesi sebebiyle ülke genelinde önlemler alınmaya devam ediliyor. Yılbaşının da yaklaşmasıyla birlikte yeni bir önlem daha alındı. Yılbaşında ülke genelinde sokağa çıkma yasağı uygulanacak.  İçişleri Bakanlığı, bazı otel ve konaklama tesislerinin yemekli ve müzikli yılbaşı paketleri satması üzerine valiliklere genelge gönderdi. Genelgeye göre yılbaşında uygulanacak olan sokağa çıkma yasağında otel ve konaklama tesislerinin yılbaşı kutlama programı icra edilmesine, eğlence veya balo gibi etkinlikler düzenlenmesine kesinlikle müsaade edilmeyecek.

Yılbaşı Yasağı Kaç Gün Sürecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, yılbaşında uygulanacak olan sokağa çıkma yasağının detayları belli oldu. 31 Aralık Perşembe saat 21.00'dan - 4 Ocak saat 05.00'a kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede "31 Aralık 2020 - 4 Ocak 2021 tarihleri arasında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması sırasında, hafta sonlarında (Cumartesi ve Pazar günleri) uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarına dair daha önce illere gönderdiğimiz genelge kapsamında belirlenen usul ve esasların, 1 Ocak Cuma, 2 Ocak Cumartesi ve 3 Ocak Pazar günleri için de geçerli olacak. Hafta sonları balıkçı/ balık tezgahları 10.00-17.00 saatleri arasında açık olabilecek. Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması süresince balıkçı/ balık tezgahı şeklindeki işyerlerinin de Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-17.00 saatleri arasında vatandaşlara hizmet sunabilecek." ifadelerine yer verdi.

Bakkal, Market ve Fırınlar Açık Olacak Mı?

Market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler sokağa çıkma yasağı boyunca 10.00-17.00 saatleri arasında hizmet verebilecek. Ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri de yasak boyunca açık olacak.

Etiketler: yılbaşında sokağa çıkma yasağı var mı, yılbaşı yasağı kaç gün sürecek, yılbaşı yasağı ne zaman başlıyor

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap