YouTube Premium Türkiye'de Kullanıma Sunuldu!


Teknonce > Teknoloji > YouTube Premium Türkiye'de Kullanıma Sunuldu!
YouTube Premium Türkiye'de Kullanıma Sunuldu!

YouTube'un birçok özelliğe sahip olan ücretli versiyonu YouTube Premium Türkiye'de kullanıma açıldı. YouTube Premium nedir? YouTube Premium uygulamasının özellikleri nelerdir? YouTube Premium'un Türkiye fiyatı ne kadar? İşte ayrıntılar...

Netflix, BluTV gibi ücretli dizi ve film platformlarının yoğun ilgi görmesinden dolayı YouTube, uzun süredir ücretli abonelik sistemine dayalı bir platform oluşturmak için çalışmalar yapıyordu. Bu çalışmaların sonucunda YouTube, yaklaşık 1 sene önce YouTube Premium isimli uygulamasını piyasaya sürmüştü. Bugün itibariyle YouTube Premium uygulaması Türkiye'de de hizmete açıldı. Kullanıcıları memnun edeceği düşünülen YouTube Premium'un özellikleri aşağıdaki gibidir.

YouTube Premium ÖzellikleriReklamsız YouTube deneyimi

YouTube Müzik uygulamasına erişim, arka planda müzik dinleme, liste oluşturma ve paylaşma

Yalnızca Premium üyelerine özel olan YouTube Originals içeriklerine erişim

Video indirebilme

Abone olunan kanalların son videolarını otomatik indirme

Standart YouTube videolarını "picture in picture" yani "resim içinde resim" şeklinde farklı uygulamalarda gezinirken izleyebilme

YouTube Premium Fiyatı

YouTube Premium'un tek kişilik bireysel abonelik paketi 16.99 TL, 5 kişilik aile abonelik paketi 25.99 TL, bireysel YouTube Müzik aboneliği 13.99 TL ve aile YouTube Müzik aboneliği ise 20.99 TL fiyat etiketine sahip. Ayrıca YouTube Premium ilk 3 ay ücretsiz olarak sunuluyor.

YouTube Premium'a Nasıl Abone Olunur?

Bilgisayar üzerinden abone olabilmek için YouTube'un anasayfasında sol taraftaki menüyü açarak YouTube Premium sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra YouTube Premium paketlerinin yer aldığı bir sayfa açılacak ve buradan dilediğiniz paketi seçerek satın alma işlemini gerçekletirebilirsiniz. Mobil uygulamadan abone olabilmek için ise sağ üstte bulunan profil simgesine daha sonra ücretli uygulamalar kısmına tıklamanız gerekmektedir. Paket seçimi ve ödeme işleminden sonra YouTube Premium'u kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bilindiği üzere kullanıcılar, Netflix ve BluTV gibi platformlarda yüzlerce film ve diziye erişim sağlayabiliyorlar. Bu durum göz önüne alındığında YouTube Premium'u cazip kılan şeyin reklamsız video deneyimi olduğu görülüyor. YouTube'da özellikle uzun videolarda oldukça fazla reklam yer alıyor. Bu durum birçok kullanıcıyı rahatsız ettiğinden dolayı YouTube Premium uygulaması reklamsız video deneyimi özelliği sayesinde birçok kullanıcı kazanabilir. 

YouTube Premium şuan yeteri kadar popüler olmasa da YouTube'da yer alan film ve dizi sayısının artması Premium'un kulllanıcı sayısında ciddi bir yükseliş yaşanmasını sağlayabilir.  

Etiketler: youtube premium, youtube premium nedir, youtube premium özellikleri, youtube premium fiyatı, youtube premium türkiye

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap