Youtube'a Mesajlaşma Özelliği Geldi!


Teknonce > Teknoloji > Youtube'a Mesajlaşma Özelliği Geldi!
Youtube'a Mesajlaşma Özelliği Geldi!

Popüler video paylaşma ve izleme servisi olan Youtube, sisteme yeni bir özelliği daha entegre etti. Daha önce mobil platformda kullanıcılara sunulan bu özellik, artık masaüstünde de erişilebilir olacak. İşte ayrıntılar...

YouTube tarafından ilk olarak mobil uygulama üzerinden sunulan uygulama içi mesajlaşma özelliği artık masaüstü kullanımına da açıldı. Masaüstü için YouTube direkt mesajlaşma ile web üzerinden özel video mesajlaşmaları mümkün hale geliyor. Popüler video paylaşım platformu olan Youtube, geçtiğimiz yılın Ağustos ayında iOS ve Android mobil uygulamalarına kullanıcılar arası mesajlaşma özelliğini eklemişti. Şimdi ise bu özellik masaüstü platformlarında da kullanılabilecek.YouTube resmi web sitesinde, sağ üst köşede bulunan profil resminin yan tarafında, YouTube uygulamaları ile bildirimler arasında yer alan yeni düğme ile kullanıcılara platformda yeni bir video paylaşım olanağı sağlanıyor. Bu düğmeye bastığınızda mesajlaştığınız veya video paylaştığınız farklı kişilerin listesine erişiyorsunuz. Henüz herhangi bir arkadaşınız yoksa Youtube tarafından kişiler seçeneği ile başka bir sayfaya yönlendiriliyorsunuz. Bu sayfa aracılığıyla size arkadaş olarak ekleyebileceğiniz kişiler öneriliyor. Bu seçenek ile YouTube üzerinden mesajlaşmak istediğiniz kişilere bir davet linki gönderebiliyorsunuz.

Bilindiği üzere masaüstü platformlarda Youtube üzerinden video paylaşmak mobil platformlara göre daha kolay. Bazı kullanıcılar Youtube videolarını facebook, instagram vb. sosyal medya platformları aracılığıyla arkadaşlarına gönderiyorlar. Youtube'a eklenen mesajlaşma özelliği sayesinde kullanıcılar, başka bir uygulamaya ihtiyaç duymadan arkadaşlarına video gönderebilecekler. Kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlayamayı hedefleyen Youtube'un bu özelliğinin kullanıcılar tarafından beğenilip beğenilmeyeceğini ilerleyen günlerde göreceğiz.

Youtube'u daha sosyal hale getireceği düşünülen yeni özellik geçtiğimiz günlerde sisteme entegre edildi. Kullanıcılara kademeli olarak ulaştırılacak olan mesajlaşma özelliğinin tüm kullanıcılara ulaşmasının bir haftayı bulabileceği söyleniyor.

Etiketler: youtube, youtube mesajlaşma, youtube direkt mesajlaşma

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap