Youtube'dan Nasıl Para Kazanılır?


Teknonce > Teknoloji > Youtube'dan Nasıl Para Kazanılır?
Youtube'dan Nasıl Para Kazanılır?

İnternet üzerinden para kazanmanın birçok yolu var. Bunlardan birisi en popüler video platformu olan Youtube. Peki YouTube'dan nasıl para kazanılır

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık birçok kişi internet üzerinden para kazanıyor. Daha önce sizlere internetten para kazanma yollarından olan Steemit (İlgili haber için tıklayın.) ve Sweatcoin (İlgili haber için tıklayın.) hakkında bilgi vermiştik. Youtube, internetten para kazanma yolllarından en popüler olanıdır. Dünya'nın her yerinden Youtuber'lar, Youtube aracılığıyla para kazanıyor. Bizde sizlere Youtube'dan nasıl para  kazanabileceğinizi aktarıyoruz.

Youtube'dan Nasıl Para Kazanılır?Youtube'dan para kazanabilmek için atmanız gereken ilk adım bir Gmail hesabı oluşturmak. Daha sonra oluşturduğunuz hesap ile Youtube'a giriş yapmanız gerekiyor. 

Giriş yaptıktan sonra Youtube'da sağ üst köşede bulunan profil resminize tıklayıp hesap ayarları penceresinizi açıyorsunuz. Ayarlar sayfasında "Kanal " sekmesi altında bulunan "Durum ve Özellikler" seçeneğine tıklayıp açılan sayfada para kazanma seçeneğini etkinleştir düğmesine basmanız gerekmektedir. Bu düğmeye bastığınızda para kazanmak için atmanız gereken adımların yazılı olduğu bir sayfa açılacaktır. 

Youtube'dan para kazanmak için son 1 yılda 4.000 saatlik izlenme süresine ve kanalınızda 1000 aboneye sahip olmanız gerekmektedir. Bu şartların hepsini sağladıktan sonra kanalınız incelenecektir. Eğer kuralları ihlal eden herhangi bir içerik yoksa videolarınızda Google reklamları görüntülenecek ve para kazanmaya başlayabileceksiniz.

Youtube'dan para kazanmak için yapmanız gerekenler bunlardır. Ülkemizde de birçok başarılı Youtuber olduğu göz önüne alındığında, Youtube'un internetten para kazanma yolları içinde en etkili olan yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

Youtube, video indirme sistemi olan YoutubeGo'yu ülkemizde kullanıma açtı. (İlgili haber için tıklayın.)

Etiketler: youtubedan nasıl para kazanılır, youtubedan para kazanmak

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap