Youtube Logosunu Değiştirdi


Teknonce > Teknoloji > Youtube Logosunu Değiştirdi
Youtube Logosunu Değiştirdi

Youtube 12 yıl sonra logosunu değiştirme kararı aldı. Yeni logosuyla birlikte "Tube" kısmı masaüstü ve mobil cihazlarda daha rahat okunur bir hal aldı.

Youtube'un logosu, video paylaşım sitesi kullanıma sunulduğundan bu yana değişmemişti. Şirket, 12 yılın sonunda logosunu tamamen değiştirme kararı aldı.Yeni Youtube logosu, çoklu ekran dünyası için tasarlandı. Yeni tasarımla birlikte Youtube'un ikonik logosunun site için daha hoş bir tasarıma büründüğü kullanıcılardan gelen geri dönüşler arasında en büyük yeri tutuyor. Yeni logoda kırmızı kutucuğun yazıdan ayrıldığı ve sola kaydırıldığı görülüyor. Yazıdan ayrılıp küçülen kutucuğun içine ‘tıklama’ işareti eklenmiş. 

Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, daha esnek ve şık bir tasarıma sahip olan logo çok küçük ekranlı cihazlar da dahil olmak üzere farklı cihazlarla uyumlu hale getirildi. Daha parlak bir görünüme sahip olan logo, özellikle küçük ekranlı cep telefonu gibi cihazların ekranlarında da kolayca farkedilip işlevine uygun şekilde kullanılabilecek. Bununla birlikte sosyal medya ikonu olarak da sadece ekran içinde oynat tuşunun olduğu bir logo olarak tasarlandı.

Youtube, Material Design kullanıcı arayüzünü ilk test sürümünü bir yıl önce kullanıcılara sunmuştu. Google, yakın zamanda bir beta başlattı ve daha fazla kullanıcı yeni arayüzü deneme şansı elde etti. Yeni Youtube kullanıcı arayüzü, bugünden başlayarak hem masaüstü hem de mobil cihazlarda Dünya genelindeki kullanıcılara sunulmaya başlandı. 

Etiketler: youtube logo, youtube ikon, google, material design, mobil, yeni youtube logosu, sosyal medya

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap