Yurtdışından Türkiye'ye Uçuşlarda PCR Testi Şartı!


Teknonce > Hayata Dair > Yurtdışından Türkiye'ye Uçuşlarda PCR Testi Şartı!
Yurtdışından Türkiye'ye Uçuşlarda PCR Testi Şartı!

Uzun süredir etkisini sürdüren Corona virüs, birçok tedbir alınmasına sebep olmuştu. Alınan yeni bir tedbir ise yurtdışından Türkiye'ye yapılacak uçuşlar için geçerli olacak. İşte ayrıntılar...

 Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, corona virüs ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı'nın talebi doğrultusunda yeni bir karar aldıklarını açıkladı. Alınan karara göre 28 Aralık'tan itibaren Türkiye'ye uçuş gerçekleştirecek olan yolculardan, son 72 saatte alınmış negatif korona testi sonuç belgesi istenecek.Konuyla ilgili sosyal medya platformu Twitter'dan açıklama yapan Bilal Ekşi "Artık PCR (-) testi zorunluluğu var. Kovid ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığımızın isteği doğrultusunda 28 Aralık tarihinden itibaren Türkiye’ye havayolu ile gelecek tüm yolcularımızdan uçak biniş öncesi son 72 saatte alınmış PCR (-) sonuç belgesi istenecektir" ifadelerine yer verdi.

Türkiye'de son 24 saatte 201.104 korona testi yapıldı. Yapılan testler neticesinde 17.453 kişinin sonucu pozitif çıktı. Ağır hasta sayısı 3.199 olarak açıklanırken, 256 kişi ise hayatını kaybetti. Bugüne ait verileri değerlendiren Fahrettin Koca "Bugün tespit edilen 3.199 yeni hastamız var. Hasta ve vaka sayılarındaki düşüş etkisini hastane yükümüzde de göstermeye başladı. Ümidimiz bu iyileşmenin yakın zamanda kayıplarımızın sayısına da yansıması. Aşı kampanyası sonuna kadar tedbirde ısrar edelim" açıklamasını yaptı. 

Etiketler: corona, corona virüs, thy korona testi, thy pcr testi

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap