Yürüdükçe Para Kazandıran Uygulama Sweatcoin Ne Zaman Türkiye'de


Teknonce > Teknoloji > Yürüdükçe Para Kazandıran Uygulama Sweatcoin Ne Zaman Türkiye'de
Yürüdükçe Para Kazandıran Uygulama Sweatcoin Ne Zaman Türkiye'de

Kripto paraların hızla yükselmesinden sonra, kazanç yöntemlerine de yenileri eklenmeye devam ediyor. Bu uygulamayı kullananlar yürüdükçe para kazanıyor. Yürüyerek para kazandıran uygulama Sweatcoin nedir? Sweatcoin ne zaman Türkiye'de olacak?

Kripto paralar borsa ve piyasalarda her geçen gün popüleritesini arttırırken, bu kez uygulamalar üzerinden hayatımıza girmeye başladı. Bir bir her alanda kendini göstermeye başlayan kripto paralar sosyal medyadan sonra şimdi de cep telefonu uygulamalarına girdi. (Kripto para kazandıran sosyal medya uygualaması Steemit için tıklayın.) Bunun ardından da yürüdükçe para kazandıran uygulama yapıldı. Peki yürüdükçe para kazandıran uygulama Sweatcoin nedir ve nasıl çalışır?

Sweatcoin nedir?Şimdilik sadece AppStore'da yer alan uygulama, kullanıcılarının günlük attıkları adım sayısına göre kripto para hediye ediyor. Ortaya çıkışından sonra yurtışında hızla yayılan uygulama, AppStore'da üst sıralara çıkmayı başardı bile. Şimdiden 5 milyondan fazla kullanıcısı var. Bu hızlı çıkışıyla birlikte Sweatcoin, gelirini %266 oranında arttırmış durumda.

Yürüdükçe para kazandıran uygulama indirilip kayıt işlemi gerçekleştirildikten sonra günlük olarak attığınız adımlar hesaplanmaya başlıyor. Ancak evin içinde atılan adımlar sayılmıyor. Şirket, buna da şöyle bir önlem almış: Attığınız adımları GPS verileriyle karşılaştırıyor. Yani sadece dış mekan yürüyüşleri baz alınıyor. GPS verileriyle adım sayısı karşılaştırılarak ortalama adım ölçünüz hesaplanıyor. Ardından da haritada katettiğiniz mesafeyle karşılaştırıp günlük attığınız adım sayısı belirleniyor. Bunun sonucunda da kullanıcılar, 1000 adım başına 95 Sweatcoin kazanıyor. Bu şekilde işleyen Sweatcoin adlı İOS uygulaması dış mekanda yürüdükçe para kazandırıyor.

 Sweatcoin Ne Zaman Türkiye'de Kullanıma Açılacak?

Daha şimdiden 5.7 milyar dolarlık bir işlem hacmini yakalamayı başaran Sweatcoin malesef şu an için Türkiye'de kullanımda değil. Ne zaman geleceğine ilişkinde herhangi bir açıklama bulunmuyor. 

Etiketler: sweatcoin nedir, yürüdükçe para kazandıran uygulama, kripto para

Haberi Paylaşın


Önerilen Haberler


YORUMLAR(0)

  1. Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap